Złoty Suk

04 czerwiec 2014.

193
com_content.article
(29 razy zagłosowano, średnia ocena 4.21 na 5)
Złoty Suk4.21 out of 50 based on 29 voters.


Dubaj słynie nie tylko z najnowocześniejszej architektury czy luksusowych hoteli, ale i z niezwykle taniego złota. Złoty Suk to wyspecjalizowany bazar z biżuterią, który warto odwiedzić nawet jeśli nie planujemy zakupu naszyjnika czy pierścionka.

Dubaj | Złoty Suk, Dubaj
Dubaj | Złoty Suk (by theodorescott )

Dubaj – złoty raj

Ceny złota w Dubaju należą do najniższych na świecie. Dlatego tutejsi jubilerzy przyciągają całe rzesze kupujących. W mieście powstało wiele miejsc wyspecjalizowanych wyłącznie w sprzedaży biżuterii. Złoty Suk należy do najbardziej klimatycznych spośród nich.

Tradycyjny dubajski złoty bazar mieści się w samym sercu biznesowej dzielnicy miasta, Deiry. Znaleźć tu można niezwykle duży wybór wysokiej jakości złotej biżuterii ze złota żółtego, białego, czerwonego, różowego. Jubilerzy oferują tu również wyroby z platyny, biżuterię z brylantami, a czasem również srebrną.

Przy uliczkach Złotego Suku swoje sklepy mają zarówno znane marki jubilerskie z wieloletnią tradycją, jak i niezależni, drobniejsi sprzedawcy (oferujący niemniej ciekawe, wysokiej jakości wyroby). Rząd Dubaju uważnie pilnuje jakości złotej biżuterii sprzedawanej na terenie emiratu.

Dubaj | Ceny złota w Dubaju należą do najniższych na świecie
Dubaj | Ceny złota w Dubaju należą do najniższych na świecie (by joi )

Tradycyjnym sposobem zakupu towarów na Bliskim Wschodzie jest targowanie się. Nie inaczej sprawa się przedstawia w obrębie Złotego Suku, przede wszystkim w mniejszych, prywatnych sklepach. Umiejętnie się targując, możemy obniżyć cenę nawet o połowę.

Okazją do zakupu jeszcze tańszej biżuterii są festiwale złota, podczas których sprzedawcy promują swoje towary i obejmują je okazjonalnymi obniżkami.