Dubajskie centra handlowe

18 wrzesień 2013.

209
com_content.article
(3 razy zagłosowano, średnia ocena 4.33 na 5)
Dubajskie centra handlowe4.33 out of 50 based on 3 voters.


Dubajskie centra handlowe oraz zakupowy szał podczas festiwali są znane dziś na całym świecie. Można bez wątpienia stwierdzić, że w Dubaju istnieje swego rodzaju „kultura zakupów”, skoncentrowana wokół centrów handlowych.

Dubaj | Centrum handlowe Mall of Emirates
Dubaj | Centrum handlowe Mall of Emirates (by HooLengSiong )

Najistotniejsze informacje

Centra handlowe to nie tylko miejsca, gdzie się robi zakupy. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że duża część życia w mieście kręci się wokół centrów handlowych, na których terenie znajdują się rozmaite centra rozrywki, restauracje i inne miejsca, gdzie można spędzić wolny czas. Centra handlowe są punktami spotkań ludzi w różnym wieku.

W Dubaju znajduje się bardzo wiele centrów handlowych – od niewielkich, lokalnych obiektów po ogromne kompleksy. Te największe są wręcz atrakcją turystyczną. Wiele osób spędza w centrach dużą część swojego życia. Dubaj jest pod tym względem często krytykowany jako miasto nastawione wyłącznie na konsumpcjonizm i poprzez swoje centra zakupowo-rozrywkowe kreujące typ ludzi patrzących na życie wyłącznie pod tym kątem.

Większość sklepów otwarta jest do godziny 22. Centra handlowe przyciągają rzesze ludzi przez cały tydzień, ale szczególne natężenie ruchu obserwuje się podczas weekendów.

Najważniejsze centra handlowe

Ze względu na ogromną rozmaitość centrów handlowych właściciele każdego z nich starają się przyciągnąć klientów i uczynić swoją placówkę atrakcyjniejszą bądź bardziej oryginalną.

Na pierwszy plan wysuwa się zwykle ogromne centrum Dubai Mall z 1200 sklepami, hotelem, restauracjami i licznymi centrami rozrywki. Wkrótce jednak koronę największego centrum handlowego Emiratów ma mu odebrać nieotwarte jeszcze centrum Mall of Arabia, zbudowane na terenie Dubailandu.

Dubaj | Centrum Dubai Mall
Dubaj | Centrum Dubai Mall (by olekv )

Centrum handlowe Ibn Battuta jest godne uwagi ze względu na swą ciekawą architekturę – połączenie sześciu stylów (egipskiego, chińskiego, indyjskiego, perskiego, tunezyjskiego i andaluzyjskiego) w sześciu częściach tego ogromnego budynku.

Mall of Emirates to jedno z najbardziej obleganych centrów – nie tyle nawet dzięki znajdującym się tam sklepom, lecz dzięki krytemu stokowi narciarskiemu.

Deira City Center, jeden ze starszych kompleksów, stawia natomiast na liczne, atrakcyjne wyprzedaże oraz duży wybór niedrogich restauracji. Znajduje się tam również ogromny multipleks kinowy.

Dubaj | Centrum handlowe Ibn Battuta połączenie sześciu stylów
Dubaj | Centrum handlowe Ibn Battuta - połączenie sześciu stylów architektonicznych (by petjam )