Dubai Mall

09 czerwiec 2014.

194
com_content.article
(10 razy zagłosowano, średnia ocena 4.20 na 5)
Dubai Mall4.20 out of 50 based on 10 voters.


Znajdujące się w obrębie kompleksu Burdż Chalifa centrum handlowe Dubai Mall jest największym pod względem całkowitej powierzchni centrum handlowym na świecie. W 2011 r. było ponadto najbardziej uczęszczanym centrum handlowym na kuli ziemskiej.

Dubaj | W 2011 roku Dubai Mall odwiedziły 54 mln ludzi
Dubaj | W 2011 roku Dubai Mall odwiedziły 54 mln ludzi (by austinevan )

Najważniejsze informacje

Dubai Mall to największy na świecie raj dla zakupoholików, mieszczący ponad 1200 sklepów, a także liczne centra rozrywki, placówki usługowe, kawiarnie i restauracje. Centrum zostało otwarte w listopadzie 2008 r. W 2011 r. Dubai Mall odwiedziły 54 mln ludzi.

Na terenie centrum handlowego, oprócz sklepów czy restauracji, znajdują się też między innymi luksusowy hotel z 250 pokojami, kino-multipleks z 22 salami, 3 parkingi samochodowe z łączną liczbą miejsc wynoszącą 14 000, fontanna z wodospadem.

Centrum otwarte jest codziennie od godziny 10:00 do północy.

Dubaj | Dubai Mall jest największym pod względem całkowitej powierzchni centrum handlowym na świecie
Dubaj | Dubai Mall jest największym pod względem całkowitej powierzchni centrum handlowym na świecie (by plannedcity )

Zakupy

Na terenie centrum znajduje się ponad 1200 sklepów przeróżnych branż. Dubai Mall może się pochwalić m.in. największym na świecie sklepem ze słodyczami („Candylicious”). Mają tu swoje sklepy takie sieci jak Marks & Spencer, Waitrose, Galeries Lafayette Groups, Debenhams.

Aż 70 sklepów w Dubai Mall to butiki haute couture z ubraniami szytymi na zamówienie. Nie brakuje też znanych na całym świecie marek, takich jak H&M, Gap, Lacoste, New Yorker czy DKNY, a także sklepów z modą arabską.

Do innych sklepów i placówek usługowych w Dubai Mall należą sklepy obuwnicze, z biżuterią, kosmetykami, sklepy dla dzieci, sklepy ze słodyczami, supermarket, pralnia, laboratorium fotograficzne, kwiaciarnie, sklepy z elektroniką, księgarnie, sklepy muzyczne i inne.

Centrum, oprócz standardowo wyglądających sklepów, ma również propozycję dla miłośników tradycyjnego sposobu robienia zakupów na Bliskim Wschodzie – kryty bazar.

Dubaj | Budynek centrum handlowego Dubai Mall
Dubaj | Budynek centrum handlowego Dubai Mall (by joi )

Rozrywka

Wśród centrów rozrywki znajdujących się na terenie Dubai Mall należy wymienić park rozrywki SEGA Republic oferujący 9 rodzajów ekscytujących atrakcji oraz ok. 250 gier. Park znajduje się na drugim piętrze. Bilet dzienny kosztuje 150 dirhamów.

Spośród atrakcji dla dzieci wspomnieć trzeba o KidZanii – interaktywnym centrum zabawy i edukacji pozwalającym dzieciom wcielać się w rolę lekarzy, aktorów, fotografów, inżynierów, pilotów oraz przedstawicieli wielu innych zawodów. Cena biletu dla dziecka w wieku od 4 do 16 lat wynosi 140 dirhamów.

Do innych atrakcji centrum należą m.in. kino (multipleks), sztuczne lodowisko, ogromne akwarium czy też robiąca wrażenie fontanna, tryskająca strumieniami wody o wysokości do 150 metrów. Po zmroku fontanna jest podświetlana.

Dubaj | Na terenie centrum Dubai Mall znajduje się ponad 1200 sklepów
Dubaj | Na terenie centrum Dubai Mall znajduje się ponad 1200 sklepów (by Jeremy Weate )