Wizyta na dubajskim suku

237
com_content.category
(2 razy zagłosowano, średnia ocena 3.00 na 5)
Wizyta na dubajskim suku3.00 out of 50 based on 2 voters.


Wizyta na tętniącym życiem suku to swoista podróż w czasie do starego, dawnego Dubaju i eksplozja wrażań dla zmysłów. Gwar, feeria barw i aromatów niezliczonej ilości przypraw, zapach orientalnych perfum i kadzideł, blask złotej biżuterii czy barwne haftowane tkaniny. To wszystko i wiele więcej czeka na nas na dubajskim targu.

Dubaj |
Dubaj | Tradycyjne bazary to prawdziwa atrakcja turystyczna Dubaju (by hachimpichori )

Suk, czyli tradycyjny targ

Tradycyjne, kryte targi stanowią jedną z największych atrakcji Dubaju. Większość z targowisk leży w najstarszej części miasta – dzielnicy Deira oraz dzielnicy Bur Dubai. Bazary czynne są od poniedziałku do czwartku w godzinach 7.00-12.00 i 17.00-19.00, a w piątki od 17.00 do 19.00. Wstęp na nie jest bezpłatny.

Najsłynniejsze i najliczniej odwiedzane przez turystów dubajskie bazary to suk z przyprawami, Złoty Suk, suk oferujący perfumy i suk z tkaninami. W Dubaju znajduje się także wiele innych targów, jak np. rybny, warzywny, mięsny czy elektroniczny.

Pamiątki z Dubaju

232
com_content.category
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Pamiątki z Dubaju5.00 out of 50 based on 1 voters.


Dubaj to prawdziwy zakupowy raj. Tysiące sklepów i ogromne centra handlowe oferujące najbardziej luksusowe towary i markowe produkty. Ponadto znaleźć tu można całe dzielnice handlowe wypełnione niewielkimi sklepikami z arabskim rękodziełem, wyrobami rzemieślniczymi, biżuterią czy odzieżą. Na wielkich bazarach dostać można wszystkie przyprawy świata. Kupić tu można prawie wszystko, a do tego po bardzo atrakcyjnych, często dużo niższych niż w Polsce, cenach.

Dubaj |
Dubaj | Dubai Malll (by neekohfi )

Poszukiwania pamiątek, zwłaszcza tych luksusowych, można rozpocząć od centrów handlowych. Najsłynniejsze galerie handlowe w Dubaju to Dubai Mall oraz Mall of the Emirates. Jeśli interesują nas towary wyjątkowe i tradycyjne rękodzieło powinniśmy swe kroki skierować do dzielnic: Dejra, Karama, Bur Dubaj, Al Satwa oraz Stare Miasto. Pełno tu niewielkich, klimatycznych sklepów i arabskich bazarów, czyli suków. Największe z dubajskich targów to suk z tekstyliami, suk z przyprawami, Złoty Suk oraz słynny Suk Madinat Dżumejra utrzymany w klimacie starego arabskiego targu. Ten kto zapomni o pamiątkach i prezentach będzie miał jeszcze szansę nadrobić to niedopatrzenie na dubajskim lotnisku, pamiętać należy tylko, że tutaj ceny będą znacznie wyższe niż na targu czy w sklepach.

Dubai Mall

194
com_content.category
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Dubai Mall0 out of 50 based on 0 voters.


Znajdujące się w obrębie kompleksu Burdż Chalifa centrum handlowe Dubai Mall jest największym pod względem całkowitej powierzchni centrum handlowym na świecie. W 2011 r. było ponadto najbardziej uczęszczanym centrum handlowym na kuli ziemskiej.

Dubaj | W 2011 roku Dubai Mall odwiedziły 54 mln ludzi
Dubaj | W 2011 roku Dubai Mall odwiedziły 54 mln ludzi (by austinevan )

Najważniejsze informacje

Dubai Mall to największy na świecie raj dla zakupoholików, mieszczący ponad 1200 sklepów, a także liczne centra rozrywki, placówki usługowe, kawiarnie i restauracje. Centrum zostało otwarte w listopadzie 2008 r. W 2011 r. Dubai Mall odwiedziły 54 mln ludzi.

Złoty Suk

193
com_content.category
(2 razy zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Złoty Suk5.00 out of 50 based on 2 voters.


Dubaj słynie nie tylko z najnowocześniejszej architektury czy luksusowych hoteli, ale i z niezwykle taniego złota. Złoty Suk to wyspecjalizowany bazar z biżuterią, który warto odwiedzić nawet jeśli nie planujemy zakupu naszyjnika czy pierścionka.

Dubaj | Złoty Suk, Dubaj
Dubaj | Złoty Suk (by theodorescott )

Dubaj – złoty raj

Ceny złota w Dubaju należą do najniższych na świecie. Dlatego tutejsi jubilerzy przyciągają całe rzesze kupujących. W mieście powstało wiele miejsc wyspecjalizowanych wyłącznie w sprzedaży biżuterii. Złoty Suk należy do najbardziej klimatycznych spośród nich.

Tradycyjny dubajski złoty bazar mieści się w samym sercu biznesowej dzielnicy miasta, Deiry. Znaleźć tu można niezwykle duży wybór wysokiej jakości złotej biżuterii ze złota żółtego, białego, czerwonego, różowego. Jubilerzy oferują tu również wyroby z platyny, biżuterię z brylantami, a czasem również srebrną.

Więcej artykułów…