Dubaj – plaże

236
com_content.category
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Dubaj – plaże0 out of 50 based on 0 voters.


Dubaj to nie tylko zdumiewająca architektura i luksusowe sklepy. Położone nad Zatoką Perską miasto może pochwalić się także szerokimi, pięknymi, piaszczystymi plażami. Znaczna część plaż w Dubaju jest płatna, jednak jeśli dobrze poszukać może okazać się, że nawet w tak luksusowym mieście jak Dubaj, znaleźć można około tuzina bezpłatnych plaż.

Dubaj |
Dubaj | W Dubaju większość plaż jest prywatnych, a wstęp na nie płatny (by Matthias Hiltner )

Plaże prywatne i publiczne w Dubaju

Wstęp na plaże prywatne, należące do ogromnych ośrodków hotelowych, mają przede wszystkim goście hotelowi, pozostali chętni (o ile będą miejsca) muszą za wstęp zapłacić i to nie mało bo od ok. 150 Dhs do 700 Dhs. Zaletą plaż prywatnych jest z pewnością zdecydowanie mniejsza ilość ludzi oraz obecność wielu udogodnień i atrakcji, z których można korzystać. Są to m.in. darmowe ręczniki, leżaki, parasolki, bary, kawiarnie, strefy do uprawiania sportów itd.

Plaże publiczne są bezpłatne, choć zdarza się że pobierana jest niewielka opłata za wstęp, np w wysokości 5 Dhs. W szczycie sezonu życie tętni tu od świtu do zmroku. Tutaj zawsze jest pełno ludzi pragnących skorzystać z kąpieli słonecznych i wodnych, uprawiających jogging czy inne sporty. Plaże, na których obowiązuje niewielka opłata strzeżone są przez ratowników i bywają mniej zatłoczone, a dodatkowo w niektóre dni otwarte są jedynie dla kobiet i dzieci. Od plaż prywatnych wyróżnia je zdecydowanie uboższa oferta dostępnych atrakcji i udogodnień.