Najważniejsze święta religijne i państwowe w Dubaju

195
com_content.category
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Najważniejsze święta religijne i państwowe w Dubaju5.00 out of 50 based on 1 voters.


Większość dni wolnych od pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich związana jest obchodami świąt muzułmańskich. Są to święta w naszym pojęciu ruchome, ponieważ liczone według muzułmańskiego kalendarza księżycowego. W stosunku do kalendarza gregoriańskiego daty świąt muzułmańskich „cofają się” każdego roku o 11 dni. Oprócz świąt muzułmańskich mieszkańcy ZEA obchodzą również nasz Nowy Rok oraz święto narodowe przypadające 2 grudnia.

Dubaj | Większość dni wolnych od pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich związana jest obchodami świąt muzułmańskich
Dubaj | Większość dni wolnych od pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich związana jest obchodami świąt muzułmańskich (by lexrex )

Nowy Rok

Obok obchodów muzułmańskiego Nowego Roku, w ZEA przyjęło się również świętowanie Nowego Roku kalendarza gregoriańskiego, czyli 1 stycznia. Podobnie jak w innych miejscach na kuli ziemskiej, w Dubaju nie brakuje wówczas pokazów sztucznych ogni.

Milad un Nabi (Mawlid an-Nabi)

Jest to święto upamiętniające narodziny proroka Mahometa. W 2013 r. dzień ten przypadnie na 24 stycznia. Jest to dzień wolny od pracy, choć nie świętowany zbyt hucznie.

Imprezy i festiwale w Dubaju

203
com_content.category
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Imprezy i festiwale w Dubaju5.00 out of 50 based on 1 voters.


Dubaj to miejsce, w którym odbywają się rozmaite doroczne festiwale, targi i inne ciekawe wydarzenia. Największą sławę zyskał bez wątpienia Dubai Shopping Festival, ale na tym święcie zakupów nie kończy się kalendarz imprez w Dubaju.

Dubaj | Dubai World Cup
Dubaj | Dubai World Cup (by jaguarcarsmena )

Dubai Shopping Festival

Dubajski festiwal zakupów jest największą i najdłużej trwającą tego rodzaju imprezą w regionie. Odbywa się zwykle w pierwszym kwartale roku, trwa miesiąc i przyciąga do Dubaju ok. 3 mln ludzi. Po raz pierwszy DSF zorganizowano w 1996 r.

Podczas festiwalu sklepy na terenie całego miasta oferują ogromne zniżki i różnorodne promocje na swoje produkty. Możemy kupić okazyjnie wszystko, od ubrań, butów, perfum i biżuterii, poprzez elektronikę, a skończywszy na samochodach.