Wypoczynek w Dubaju

226
com_content.category
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Wypoczynek w Dubaju0 out of 50 based on 0 voters.


Oprócz wielu możliwości uprawiania sportów oraz licznych bazarów i centrów handlowych, Dubaj oferuje również inne metody spędzania wolnego czasu – czy to na słonecznej plaży, w cieniu drzew w parku, na pikniku, bądź też w klimatycznym spa.

Dubaj | Dubaj staje się coraz ważniejszym punktem na mapie centrów spa
Dubaj | Dubaj staje się coraz ważniejszym punktem na mapie centrów spa (by yenhoon )

Plaże w Dubaju

Dubajskie wybrzeże Zatoki Perskiej jest czyste i atrakcyjne. Piaszczyste plaże, turkusowa, ciepła woda oraz słoneczne dni przez niemal okrągły rok są ogromnymi atutami tego miejsca.

Plaże w Dubaju dzielą się na publiczne i prywatne. Wstęp na plaże publiczne jest darmowy, ale na terenach tych znajduje się mniejsza ilość usług i udogodnień niż w obrębie plaż prywatnych, na które wstęp jest płatny lub też ograniczony (np. wyłącznie dla gości danego hotelu). Plaże prywatne należą do hoteli lub prywatnych właścicieli terenów przybrzeżnych (np. „beach club”).

Rekreacja i sport w Dubaju

204
com_content.category
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Rekreacja i sport w Dubaju0 out of 50 based on 0 voters.


Gdy już nacieszymy oczy dubajskimi wieżowcami, odwiedzimy największe centra handlowe świata, damy się oczarować błyskotkom na Złotym Suku, zapoznamy się z zawartością gigantycznych akwariów, a nawet zajrzymy do jednego z muzeów – warto pomyśleć także o innych formach spędzania wolnego czasu. Także pod względem aktywnego wypoczynku nie spotkamy się w Dubajuz zawodem.

Dubaj | Tradycyjnym sportem o długiej historii są w Dubaju również wyścigi wielbłądów
Dubaj | Tradycyjnym sportem o długiej historii są w Dubaju wyścigi wielbłądów (by sybot )

Sporty wodne i wędkarstwo

Przybrzeżne wody Zatoki Perskiej stwarzają wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Do najpopularniejszych należą: windsurfing, żeglarstwo (w tym również rejsy tradycyjną arabską łodzią żaglową – dau), nurkowanie i snorkeling, narty wodne. Najlepszym miejscem dla narciarzy wodnych jest Dubai Creek.

Wody u wybrzeży Dubaju są przejrzyste, żyje w nich wiele stworzeń – zwłaszcza w obrębie rafy koralowej. Atrakcją dla nurków są też wraki statków. Osoby chcące skorzystać z możliwości poznawania podwodnego świata muszą posiadać odpowiednie dokumenty, takie jak karta nurka.