Park Wodny Wild Wadi

01 czerwiec 2013.

186
com_content.article
(4 razy zagłosowano, średnia ocena 4.75 na 5)
Park Wodny Wild Wadi4.75 out of 50 based on 4 voters.


Park Wodny Wild Wadi mieści się na wyspie Palma Dżumeirah, niedaleko hoteli Burj Al Arab oraz Dżumeirah Beach Hotel. Motywem przewodnim atrakcji parku jest postać i opowieści Nasreddina (Juhy), postaci z folkloru seldżuckiego, znanej na całym Bliskim Wschodzie.

Dubaj | Wild Wadi oferuje około 30 rodzajów atrakcji
Dubaj | Wild Wadi oferuje około 30 rodzajów atrakcji (by sackerman519 )

O parku

Wild Wadi to park wodny znajdujący się na otwartej przestrzeni, nie w pomieszczeniu zamkniętym. Zapewnia dużą dawkę rozrywki i zabawy w wodzie dla wszystkich. Do atrakcji parku należą zjeżdżalnie, maszyny do surfowania, basen oraz 18-metrowy wodospad. Dumą parku jest największa zjeżdżalnia wodna znajdująca się poza kontynentem amerykańskim.

Park jest otwarty w godzinach od 10:00 do 18:00 od listopada do lutego, od 10:00 do 19:00 od marca do maja, od 10:00 do 20:00 od czerwca do sierpnia i od 10:00 do 19:00 od września do października.

Jednorazowy bilet wstępu do parku kosztuje 220 dirhamów. Dwie godziny przed zamknięciem parku cena spada do 185 dirhamów. Niższa cena za bilet obowiązuje dzieci o wzroście do 1,1 m (175 dirhamów, oraz 145 dirhamów na 2 godziny przed zamknięciem).

Dubaj | Jednorazowy bilet wstępu do parku kosztuje 220 dirhamów
Dubaj | Jednorazowy bilet wstępu do parku kosztuje 220 dirhamów (by sackerman519 )

Atrakcje

Wild Wadi oferuje około 30 rodzajów atrakcji przeznaczonych dla dorosłych, dzieci lub dla całej rodziny. Oto niektóre z nich:

Breaker’s Bay – jest to największy basen ze sztucznymi falami na Bliskim Wschodzie. Maszyny produkują 1,5-metrowe fale w 5 różnych konfiguracjach. Basen jest dostępny zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dzieci nie powinny jednak pływać same.

Wipeout & Riptide– atrakcja dla wielbicieli surfingu. Urządzenia produkują fale idealnie nadające się do uprawiania tego sportu, wyglądające niczym fale morskie lub oceaniczne.

Dubaj | Dumą parku jest jedna z największych zjeżdżalni wodnych na świecie
Dubaj | Dumą parku jest jedna z największych zjeżdżalni wodnych na świecie (by robertpaulyoung )

Rzeki – Wild Wadi oferuje spływy dwoma rzekami. Flood River charakteryzuje się szybszym nurtem, około metrowymi falami oraz nagle przyspieszającymi prądami. Bardziej spokojna i relaksująca jest Juha’s Journey ze swym leniwym nurtem. Rzeka ta ma 360 m długości.

Tantrum Alley – to najnowsza atrakcja parku, gwarantująca niezapomniane wrażenia dzięki dwóm długim zjeżdżalniom oraz tzw. „tornadom”, w których wnętrzu ślizgamy się raz do przodu, raz do tyłu.

Master Blasters – to szybki „wodny roller coaster”, zapewniający mnóstwo wrażeń i emocji na wysokości 15 m.

Burj Surj – to zjeżdżalnie w formie spirali, z których wpada się do dużej „miski” z wodą. Całość usytuowana jest dość wysoko, w miejscu zapewniającym jednocześnie piękny widok na Dubaj.

Juha’s Dhow and Lagoon – to miejsce przeznaczone na zabawę dla dzieci. Jest tam bardzo wiele atrakcji, w tym 5 zjeżdżalni wodnych czy pistolety na wodę.

Dubaj | Park Wodny Wild Wadi mieści się na wyspie Palma Dżumeirah
Dubaj | Park Wodny Wild Wadi mieści się na wyspie Palma Dżumeirah (by sackerman519 )

Ladies Night

Ladies Night, czyli Noc dla Pań, to czas przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Odbywa się w czwartki, od kwietnia do października. W czerwcu, lipcu i sierpniu Ladies Nights organizowane są również w piątki (z wyjątkiem okresu Ramadanu).

Ladies Night zaczyna się o godzinie 20:00, a kończy o 1:00 w nocy w czerwcu, lipcu i sierpniu, a o północy w pozostałe miesiące. Warto mieć na uwadze, że wówczas park zamykany jest o 18 w związku z przygotowaniami do Ladies Night.

Wstęp na Ladies Night mają oczywiście tylko panie. Można zabrać ze sobą również dzieci, z tym, że nie wpuszczani są chłopcy w wieku powyżej 8 lat. Przy wejściu należy przedstawić obsłudze dowód stwierdzający wiek chłopca.

Bilet wstępu na Ladies Night to koszt w wysokości 205 dirhamów (bilet normalny) lub 165 dirhamów (dla dzieci o wzroście poniżej 1,1 m).