Park Wodny Wild Wadi

186
com_content.category
(2 razy zagłosowano, średnia ocena 3.50 na 5)
Park Wodny Wild Wadi3.50 out of 50 based on 2 voters.


Park Wodny Wild Wadi mieści się na wyspie Palma Dżumeirah, niedaleko hoteli Burj Al Arab oraz Dżumeirah Beach Hotel. Motywem przewodnim atrakcji parku jest postać i opowieści Nasreddina (Juhy), postaci z folkloru seldżuckiego, znanej na całym Bliskim Wschodzie.

Dubaj | Wild Wadi oferuje około 30 rodzajów atrakcji
Dubaj | Wild Wadi oferuje około 30 rodzajów atrakcji (by sackerman519 )

O parku

Wild Wadi to park wodny znajdujący się na otwartej przestrzeni, nie w pomieszczeniu zamkniętym. Zapewnia dużą dawkę rozrywki i zabawy w wodzie dla wszystkich. Do atrakcji parku należą zjeżdżalnie, maszyny do surfowania, basen oraz 18-metrowy wodospad. Dumą parku jest największa zjeżdżalnia wodna znajdująca się poza kontynentem amerykańskim.

Dubailand

206
com_content.category
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 4.00 na 5)
Dubailand4.00 out of 50 based on 1 voters.


Dubailand to jedna z wciąż niedokończonych, spektakularnych inwestycji realizowanych w Dubaju. Na dzień dzisiejszy dostępne są jedynie nieliczne jego atrakcje, ale docelowo ma to być największy park rozrywki na świecie.

Dubaj | Budowa Dubailandu zostanie zakończona w 2020 roku
Dubaj | Budowa Dubailandu ma zostać ukończona w 2020 roku (by websterkate )

Budowa i planowanie parku

Budowa Dubailandu ruszyła oficjalnie 23 października 2003 r. Park będzie miał powierzchnię 278 km². Budowę podzielono na cztery kilkuletnie fazy. Budowę utrudnił kryzys ekonomiczny – spowodował on zatrzymanie prac w 2008 r. Całkowity koszt budowy ma wynosić 65-70 miliardów dolarów, a zakończenie prac przewiduje się na rok 2020.

Właścicielem Dubailandu jest firma Tatweer, należąca do Dubai Holding.

Na terenie Dubailandu znajdzie się 45 dużych parków oraz 200 małych projektów.  Park został podzielony na sześć „światów” – stref o zróżnicowanej tematyce. Nie zabraknie takich tematów jak kultura arabska, lotnictwo, ekoturystyka, wypoczynek, nauka, poznawanie świata. W parku znajdą się astrolaboratorium, duże obiekty sportowe, parki wodne.

Jak do tej pory jedynie kilka obiektów Dubailandu jest dostępnych dla odwiedzających.