Babski urlop w Dubaju

08 czerwiec 2016.

242
com_content.article
(16 razy zagłosowano, średnia ocena 4.38 na 5)
Babski urlop w Dubaju4.38 out of 50 based on 16 voters.


Marzy wam się wakacyjny wypad do Dubaju tylko w damskim gronie, jednak macie pewne wątpliwości i obawy związane z bezpieczeństwem? Nie potrzebnie! Dubaj, jak żaden inny kraj potrafi dogodzić kobiecie! Tutaj każda z pań poczuje się jak prawdziwa arabska księżniczka.

Dubaj |
Dubaj | Dubaj to świetny kierunek na babski urlop (by sackerman519 )

Raj dla zmysłów

Z pewnością każda kobieta, która marzy o odrobinie luksusu i rozpieszczeniu zmysłów powinna wybrać się do Dubaju. Ekskluzywne i pięknie urządzone hotele oferujące wiele atrakcji i ciekawych form spędzania czasu jak basen, plaże, boiska sportowe, kluby i wytworne restauracje.

Chwile przyjemności i odpoczynku po podróży odnaleźć można w Spa tylko dla Pań, oferującym szereg zabiegów relaksacyjnych i upiększających, a wszystko to w pięknej, bogato zdobionej i orientalnej oprawie. Ciekawym doświadczeniem może być także wizyta w tradycyjnym tureckim hammamie, gdzie poddać można ciało oczyszczającemu rytuałowi.

Wir zakupów

Chyba każda kobieta kocha zakupy, a zakupy w Dubaju to przeżycie ekstremalne! Tutejsze centra handlowe przyciągają niebanalną architekturą, wystrojem i bogatą ofertą, nie mając sobie równych na całym świecie. Ogromne kompleksy oferują nie tylko tysiące ekskluzywnych sklepów i niezliczoną ilość produktów w kuszących cenach, ale także liczne restauracje i wszelkiego rodzaju centra rozrywki jak kina, lodowiska a nawet kryte stoki narciarskie! Do najbardziej popularnych galerii handlowych należy Dubai Mall oraz Mall of Emirates.

Ale Dubaj to nie tylko nowoczesne centra handlowe. W najstarszej dzielnicy miasta znajdują się tradycyjne, kryte targi, czyli suki. Tutaj można cofnąć się w czasie i poczuć jak na dawnym, arabskim bazarze. Jest to idealne miejsce do poszukiwań ciekawych i oryginalnych pamiątek, tradycyjnych wyrobów, perfum i złotej biżuterii. Najbardziej znane targi, które koniecznie trzeba odwiedzić to Złoty Suk, suk z przyprawami oraz suk z perfumami.

Wypoczynek na plaży

Po zakupowych szaleństwach należy się odrobina relaksu na złotym piasku z pięknym widokiem na wody Zatoki Perskiej. Większość plaż w Dubaju należy do kompleksów hotelowych i bezpłatnie korzystać z nich mogą jedynie goście hotelowi. Prywatne plaże są świetnie wyposażone w rozmaite udogodnienia, jak leżaki, parasole, ręczniki, budki, prysznice, bary i restauracje a także oferują wiele atrakcji i form aktywnego wypoczynku. Ponieważ opłaty za wstęp są wysokie, na hotelowych plażach nigdy nie jest tłoczno. Panie nie muszą się jednak obawiać korzystać także z plaż publicznych. Wiele z nich oferuje specjalny dzień, tzw. „women day”, w którym wstęp na plaże maja wyłącznie kobiety i dzieci.

Dubaj |
Dubaj | W luksusowym Spa można się poczuć jak prawdziwa arabska księżniczka (by pete_the_painter )

Odpowiedni ubiór

Wybierając się do Dubaju warto wziąć pod uwagę że jest to kraj o odmiennej kulturze od naszej i obowiązują tam zwyczaje i zasady dotyczące stroju, których wymaga się by każdy turysta przestrzegał. Od kobiet oczekuje się by nosiły się skromnie i nie eksponowały ciała. Wszelkiego rodzaju spódniczki mini, krótkie szorty, obcisłe sukienki, topy na ramiączkach oraz bluzki z głębokim dekoltem lub z prześwitujących materiałów lepiej zostawić w domu. Aby nie ściągać na siebie niechcianej uwagi najlepiej zastosować się do zasady, mówiącej że w miejscach publicznych (poza plażą) powinniśmy być zakryci od ramion po kolana.

Przydatne informacje i wskazówki

Kobiety w Dubaju mają pewne dodatkowe przywileje, z których warto korzystać:

  • W urzędach i w bankach kobiety mogą korzystać ze specjalnych okienek im dedykowanym.
  • W środkach komunikacji miejskiej dla kobiet przeznaczone są specjalne miejsca siedzące, z których mogą skorzystać.
  • W niektóre dni wstęp na plaże i do parków publicznych maja jedynie kobiety i dzieci.
  • Niektóre imprezy dedykowane są jedynie dla Pań i tylko one maja na nie wstęp.

Samotnie podróżujące kobiety to w krajach arabskich zjawisko dość egzotyczne i niestety panie, którym nie towarzyszy mężczyzna mogą ściągać na siebie uwagę obcych mężczyzn. Aby tego uniknąć podczas wycieczek czy zwiedzania miasta należy uważać, aby zbytnio nie spoufalać się z Dubajczykami. Przyjazne gesty, kontakt wzrokowy, nawiązanie rozmowy czy uśmiechy mogą zostać zrozumiane opatrznie i narazić nas na niechciane zaczepki, warto więc o tym pamiętać.

Dubaj |
Dubaj | Galerie handlowe to prawdziwa atrakcja turystyczna Dubaju (by plannedcity )