Czy warto jechać do Dubaju w sezonie 2016/2017?

09 maj 2016.

233
com_content.article
(4 razy zagłosowano, średnia ocena 4.00 na 5)
Czy warto jechać do Dubaju w sezonie 2016/2017?4.00 out of 50 based on 4 voters.


Dubaj to miasto wyjęte niczym z baśni tysiąca i jednej nocy. Tutaj każde marzenie może stać się rzeczywistością, a każdy turysta zakosztować luksusu. Wszystko począwszy od krajobrazów, poprzez architekturę i kuchnię po sklepy jest tutaj "naj" – najpiękniejsze, najwyższe, najlepsze i najdroższe! To miasto koniecznie trzeba zobaczyć!

Dubaj |
Dubaj | Panorama Dubaju robi niesamowite wrażenie (by mahernajm )

Dubaj Pogoda

Do Dubaju najlepiej wybrać się w okresie jesienno-zimowym, lub wczesną wiosną. Wówczas W Dubaju panują najbardziej optymalne warunki pogodowe. Temperatura powietrza utrzymują się na przyjemnym poziomie 20-30-kilku stopni Celsjusza, a więc mniej więcej takim, jak w czasie polskiego lata.

W tym okresie nie trzeba się martwić specjalnie o brzydką pogodę czy opady. Deszcz w Dubaju to zjawisko raczej rzadkie.
Temperatura woda w Zatoce Perskiej również jest w tym czasie bardzo przyjemna i oscyluje w granicy 25 stopni Celsjusza.

Bezpieczeństwo

Dubaj uważany jest za jedno z najbezpieczniejszych miast na świecie, a turyści tu przyjeżdżający nie muszą specjalnie obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Jeżeli nawet zdarzy się jakiś nieprzyjemny incydent to przeważnie jest on z udziałem innego turysty. Takie sytuacje jednakże zdarzają się bardzo rzadko, gdyż turyści, którzy dopuścili się przestępstwa są natychmiastowo deportowani z Dubaju.

Warto jednak pamiętać, że Dubaj to kraj o odmiennej kulturze od naszej i to co dla nas wydaje się być zachowaniem normalnym lub przynajmniej nieszkodliwym w Dubaju może zostać potraktowane jak przestępstwo i złamanie prawa. Oto czego należy unikać przebywając na wakacjach w Dubaju:

  • Bycia pod wpływem alkoholu oraz picia alkoholu w miejscach publicznych
  • Okazywania czułości partnerowi/partnerce w miejscach publicznych
  • Przeklinania i pokazywania wulgarnych gestów
  • Nieodpowiedniego stroju – w przypadku kobiet oznacza to stroje krótkie (powyżej kolan), kuse, przezroczyste, odsłaniające brzuch, plecy lub ramiona. Mężczyźni natomiast nie mogą odsłaniać torsu (poza plażą oczywiście) i powinni nosić odpowiedniej długości szorty (za kolano).
  • Zagadywania bądź przyglądania się kobietom
  • Robienia zdjęć mieszkańcom Dubaju beż ich zgody
  • Jedzenia, picia i palenia w miejscach publicznych w czasie Ramadanu (od świtu do zmierzchu)

Dubaj |
Dubaj | Hotel Burj Al Arab (by bpprice )

Ceny wycieczek

Ceny wycieczek do Dubaju są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od oferty na jaką się zdecydujemy –  standardowa wycieczka, oferta last lub first minute, ale także od hotelu w którym planujemy się zatrzymać.

I tak oferty wycieczek na jesień 2016 roku zaczynają się już od 3000 zł/os. i dochodzą nawet do 28000 zł/os.!

Jeśli natomiast nie straszny nam urlop na ostatnią chwilę to idealnym rozwiązaniem jest Dubaj last minute. Wycieczki w takiej ofercie kosztują poniżej 2000zł/os, a nawet zdarzają się oferty po bardzo okazyjnej cenie ok. 1300-1500zł/os.

Zakupy w Dubaju

Dubaj uważany jest za raj dla zakupoholików. W licznych centrach handlowych, sklepach, na targach i bazarach kupić można niemalże wszystko – od markowej odzieży, butów i dodatków, poprzez cenną biżuterię i perfumy po typowo tradycyjne arabskie wyroby i pamiątki. W dodatku każdego roku w styczniu w Dubaju odbywa się trwający cały miesiąc tzw. shopping festival, podczas którego kupić można luksusowe towary po bardzo atrakcyjnych cenach.

Nowe połączenie lotnicze do Dubaju

W tym roku wszyscy którzy maja w planach lecieć do Dubaju jesienią maja okazję kupić bilety lotnicze w bardzo atrakcyjnych cenach. Od 31 października 2016 roku otwarte zostanie nowe połączenie lotnicze z Polski do ZEA – uruchomienie nowego połączenia Katowice – Dubaj ogłosił Wizz Air, czyli jeden z czołowych tanich przewoźników w Europie. Loty na nowej trasie odbywać się będą dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Przedstawiciele Wizz Air chwalą się, że ceny biletów, które są już dostępne w sprzedaży, zaczynają się od 199zł!

Dubaj |
Dubaj | Port z drapaczami chmur w tle (by olekvi )