Dubaj Top 10

07 listopad 2013.

225
com_content.article
(4 razy zagłosowano, średnia ocena 4.75 na 5)
Dubaj Top 104.75 out of 50 based on 4 voters.


Dubaj to egzotyczne miasto pełne słońca i przepychu. Dlaczego warto za cel swoich wakacji wybrać akurat Dubaj? Jest to bowiem mały raj na ziemi: wspaniały krajobraz, imponująca architektura, niezapomniane atrakcje...

Dubaj | Wakacje w Dubaju to strzał w 10!
Dubaj | Wakacje w Dubaju to strzał w 10! (by HooLengSiong )

Wakacje w Dubaju to strzał w 10, można przekonać się o tym przeglądając nasze listy TOP 10:

Dubaj to miejsce gdzie wszystko jest naj: najwyższe budynki, najbardziej luksusowe hotele, największe centra i najtańsze złoto…

Swoją przygodę w Dubaju warto zacząć od szalonej zabawy w Parku Wodnym Wild Wadi. Znajduje się tu blisko 30 atrakcji przeznaczonych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Dubaj to także raj dla miłośników zakupów! Znajdują się tu liczne bazary. Jednym z nich jest Złoty Suk, gdzie sprzedawane jest wysokiej jakości złoto. Pamiętajmy jednak o targowaniu! Warto też zajrzeć do największego na świecie centrum handlowego Dubai Mall. Znajdują się tu nie tylko sklepy, ale i restauracje, lodowisko, kino, ogromne akwarium czy zjawiskowa fontanna.

Jeśli zmęczy już nas chodzenie po sklepach, wybierzmy się do historycznej dzielnicy w Dubaju – Al Bastakija. Jest to najstarsza zamieszkała dzielnica miasta. Możemy również wybrać się do najmłodszej dzielnicy – Dubai Marina, która swoje otwarcie będzie miała już w 2014 roku.

W Dubaju znajduje się najwyższy wieżowiec świata – Burdż Chalifa. Warto też zwrócić uwagę na luksusowy hotel Burdż al-Arab.

Dubaj | Widok na luksusowy hotel Burdż al-Arab
Dubaj | Widok na luksusowy hotel Burdż al-Arab (by womeos )