Babski urlop w Dubaju

242
com_content.category
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Babski urlop w Dubaju5.00 out of 50 based on 1 voters.


Marzy wam się wakacyjny wypad do Dubaju tylko w damskim gronie, jednak macie pewne wątpliwości i obawy związane z bezpieczeństwem? Nie potrzebnie! Dubaj, jak żaden inny kraj potrafi dogodzić kobiecie! Tutaj każda z pań poczuje się jak prawdziwa arabska księżniczka.

Dubaj |
Dubaj | Dubaj to świetny kierunek na babski urlop (by sackerman519 )

Raj dla zmysłów

Z pewnością każda kobieta, która marzy o odrobinie luksusu i rozpieszczeniu zmysłów powinna wybrać się do Dubaju. Ekskluzywne i pięknie urządzone hotele oferujące wiele atrakcji i ciekawych form spędzania czasu jak basen, plaże, boiska sportowe, kluby i wytworne restauracje.

Chwile przyjemności i odpoczynku po podróży odnaleźć można w Spa tylko dla Pań, oferującym szereg zabiegów relaksacyjnych i upiększających, a wszystko to w pięknej, bogato zdobionej i orientalnej oprawie. Ciekawym doświadczeniem może być także wizyta w tradycyjnym tureckim hammamie, gdzie poddać można ciało oczyszczającemu rytuałowi.

Oudh i bakhoor, czyli jak pachnie Dubaj

241
com_content.category
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Oudh i bakhoor, czyli jak pachnie Dubaj0 out of 50 based on 0 voters.


Bakhoor i perfumy oudh to jedne z zapachowych symboli Dubaju. Każdy kto choć raz odwiedził Dubaj z pewnością kojarzy ich intensywny, ciężki, żywiczny zapach. Jeśli zastanawialiście się jak pachnie Dubaj, to odpowiedź jest prosta – agarem.

Dubaj |
Dubaj | Oudh stanowi bazę wielu perfum (by George Shahda )

Oudh i bakhoor – co to takiego?

Bakhoor to niezwykle popularny w krajach arabskich rodzaj kadzidła w postaci płatków agaru, które przed zapakowaniem są prasowane i formowane w kostki. Aby nadać mu nieco mniej ostry zapach bakhoor nasącza się olejkami jaśminu i drzewa sandałowego lub cytrusowym, który dodaje kompozycji bardziej rześkiego charakteru. Inne popularne dodatki zapachowe to żywica, piżmo i ambra.

Tradycja palenia bakhooru wywodzi się z kultury arabskich ludów koczowniczych, przemierzających tereny Bliskiego Wschodu. Wówczas palenie płatków agaru miało na celu zarówno aromatyzowanie powietrza jak i odstraszało owady i złe duchy.

Symbole Dubaju

239
com_content.category
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Symbole Dubaju0 out of 50 based on 0 voters.


Myśląc o Dubaju z pewnością przed oczami stają nam wspaniałe drapacze chmur, bajeczne hotele, ekskluzywne sklepy, gorący klimat i szeroko pojmowany luksus…Oto nasza lista rzeczy z którymi kojarzy się Dubaj.

Dubaj |
Dubaj | Burdż Al Arab (by kemalkestelli )

Burdż Chalifa

„Wieża Chalifa” to obecnie najwyższa budowla na świecie i jeden z największych symboli Dubaju. Oddany do użytku w 2010 roku budynek mierzy 829 metrów i liczy 163 piętra. Jego nazwa pochodzi od imienia emira Abu Zabi i prezydenta ZEA – Chalify ibn Zaida an-Nahajana.

Burdż Chalifa to nie tylko sam drapacz chmur, ale cały kompleks mniejszych inwestycji o charakterze rekreacyjnym, usługowy i handlowym – m.in. słynne centrum handlowe Dubai Mall, park, sztuczne jezioro Burdż Dubaj czy fontanna.

W samym wieżowcu natomiast mieszczą się apartamenty mieszkalne, hotel, taras widokowy, meczety, basen i restauracja.