Dubai Marina

15 maj 2013.

196
com_content.article
(7 razy zagłosowano, średnia ocena 3.57 na 5)
Dubai Marina3.57 out of 50 based on 7 voters.


Dubai Marina to nowo powstająca dzielnica Dubaju, reklamowana jako przyszłe, nowe centrum miasta, idealne do mieszkania, pracy i wypoczynku. Jest to jednocześnie największa na świecie sztucznie stworzona marina.

Dubaj | Dubai Marina - jedna z dzielnic Dubaju
Dubaj | Dubai Marina - jedna z dzielnic Dubaju (by x1brett )

Nowe centrum Dubaju

Nowa dzielnica powstaje u wybrzeży Zatoki Perskiej. Zabudowa jest urozmaicona – znajdziemy tu zarówno niskie, kilkupiętrowe budynki, jak i ogromne wieżowce. Ukończenie projektu przewiduje się na rok 2014.

Marina, przy której powstaje dzielnica, ma być w momencie ukończenia największą sztuczną mariną świata.

Wieżowce powstające w części nazwanej Marina Górna będą miały pełen, niczym niezakłócony widok na sztuczną wyspę Palma Jumeirah. W tej części ma powstać łącznie 200 wieżowców.

Wieżowce dzielnicy mają skupiać się wokół sztucznego jeziora. Do mariny należy również Port Marina, który będzie w stanie pomieścić ok. 700 statków. W dzielnicy nie zabraknie przestronnych deptaków z licznymi sklepami.

W 2010 r. ukończono budowę najwyższego spośród wieżowców należących do kompleksu – Princess Tower(„Wieża Księżniczki”). Jest to obecnie najwyższy budynek mieszkalny na świecie. Ma 414 m wysokości i 107 pięter.

Dubaj | Dubai Marina powstaje u wybrzeży Zatoki Perskiej
Dubaj | Dubai Marina powstaje u wybrzeży Zatoki Perskiej (by plannedcity )

Niewiele niższy jest wieżowiec Marina 101, przeznaczony na hotel. Budynek ma 412 m i 101 pięter. Ma się w nim znaleźć ponad 800 różnej wielkości pokojów i apartamentów.

W ukończonych budynkach dzielnicy Dubai Marina można już dokonywać zakupu mieszkań oraz rezerwować pokoje hotelowe.